Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o mně

Pár slov o mé osobě na webu nesmí chybět, a tak se níže ve stručnosti představím.

Jsem sběratel minerálů z vesnice Dolní Bory (po sloučení obcí Dolní a Horní Bory se teď  obec jmenuje už pouze Bory). Většina šutrologů tuto obec jistě dobře zná, už jen kvůli starému a známému dolu na živec v Hatích, který je už zhruba 40 let uzavřen.

Minerály jsem začal sbírat už jako malý kluk a za mé dětství jsem nashromáždil pár pěkných kamínků převážně z okolí, ale i několik kousků z větší dálky (hlavně díky darům od jiných a zkušenějších sběratelů). Pak přišla škola, práce, dojíždění do města, a tak už na sběr nezbíval čas a já jsem se sbíráním poměrně brzy skončil a všechny mé minerály zredukoval do jedné menší krabice a uložil je na více jak deset let na půdu.

Teď jsem se však po dlouhé době opět ke sbírání minerálů vrátil. Za poměrně krátkou dobu (cca. jeden rok) se mi podařilo nasbírat velké množství zdejších minerálů. Samozřejmě nejde o TOP sběratelské vzorky, ale to neřeším. Jde hlavně o minerály z nejbližšího okolí - Dolní Bory, Krásněves, Kněževes, Sklené, Rousměrov, Laštovičky, Suky, Bobrůvka, Pikárec atd.

Mezi nejčastější kameny, které zde nacházím, patří samozřejmě všechny odrůdy křemene, tedy hlavně záhnědy, ať už světlé, či tmavé moriony, růženiny, citríny, křišťály, ale dále zde také nacházím v hojném množství turmalíny, především skoryly.Pak také muskovity, albity, andaluzity, sekaninaity atd. (v sekci prodej / výměna nabízím svoje přebytky, pokud byste měl někdo zájem).

Tak to je pro začátek o mně vše, více se dozvíte v novinkách, které budu postupně přidávat na web.

Miko

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prosba.

(zdenek, 25. 9. 2014 20:55)

Pěkné stránky,taky jsem se vrátil k sutrum podlohe odmlce.času mi moc nezbývá a zatím neznám možné lokality,nebo se mně špatně hledají,tak bych mnel zájem o nějaké přebytky.u nás není kde zbirat. Přidán si Vase stránky na moje s vašim souhlasem.
Www.za kameny po letech.jsou moje stránky a kontakt na mně.
Rad navazuje bližší kontakt-kuhr Zdenek.

Dotaz

(Miloš Chaloupka, 28. 10. 2013 12:00)

Ahoj,
Mám prosbu,potřeboval bych poradit kde přesně se nachází "Požárova mez u Cyrilova".Za odpověď děkuji.
Chaloupka - šutrolog ze Železných hor
trilobit.ch@seznam.cz

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA