Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Minerály - hatě Dolní Bory

15. 4. 2014

Hned na začátku příspěvku se omlouvám za delší novinkové sucho a neaktualizaci těchto webových stránek. Zapříčínila to moje velká časová vytíženost. Doufám, že teď již bude na stránky času více. Rád bych zde opět pravidelně přidával novinky a fotky minerálů z okolí, které jsem našel. Dnes přidány nové fotky minerálů do sekce: Dolní Bory - Hatě. Opět možná výměna / prodej. Viz. www.dolnibory.estranky.cz/fotoalbum/dolni-bory---hate/

muskovit--zivec---foto-3.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Sbírka záhněd z Rousměrova

18. 11. 2013

 

dscn9932.jpgDalší dnešní novinka se týká opět záhněd, ale tentokrát jde o světlé záhnědy z okolí Rousměrova. Do galerie "Záhnědy z Rousměrova" jsem přidal celkem 16 nových vzorků z mých přebytků, které jsou opět určeny k prodeji, nebo výměně. Zase se jedná o velmi pěkné ukázky záhněd, které jsou buď jednostraně, nebo i oboustaně ukončené, většinou střední velikosti. Najdete tam také hezké srostlice několika krystalů světlé záhnědy, a také hypoparalelní záhnědu, kterou jsem Vám již před pár dny ukázal v novince na mém webu. Pokud budete mít o nějaké kameny zájem, tak mi napište na email: dolnibory@seznam.cz

P.S.: Popis, cenu a další info k záhnědám se pokusím doplnit co nejdříve to bude možné.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 1

Velmi pěkné tmavé záhnědy z Krásněvse

18. 11. 2013

 

dscn9884.jpgJeště než přistoupím k dnešní novince, tak bych Vám chtěl sdělit, že všechny reklamy, které se dnes objevily na mém webu, nejsou moje práce, ale jsou od poskytovatele mého hostingu, tedy estranek (mám zde neplacený program a součástí něho jsou bohužel i tyto rušivé reklamy).

Teď už však k samotné novince. Dnes jsem do galerie přidal 8 velmi pěkných záhněd z Krásněvse. Všechny jsou z mého osobního letošního sběru (2013). Jde převážně o menší krystaly, které jsou však jednostraně (někdy i oboustraně) ukončené. Některé z nich jsem našel ležet přímo na poli, některé z nich jsou kopané.

Osobně považuji záhnědy z Krásněvse k jedněm z těch nejhezčích z Vysočiny, protože mají krásný lesk, čistotu a hlavně také barvu, která je většinou tmavě hnědá, až temně černá (morion). Všechny tyto nově přidané záhnědy si můžete koupit (případně je možnost se domluvit na výměně). Ceny se možná někomu budou zdát vyšší, než u světlejších záhněd z jiných lokalit, ale jak už jsem psal výše, já osobně považuji temně tmavé záhnědy z Krásněvse za jedny z nejhezčích a nejvzácnějších z Vysočiny.

Ostatně posuďte sami, jak se Vám tyto záhdědy líbí, či nelíbí. Do galerie se dostanete přes menu vlevo "záhnědy", nebo např. přes tento odkaz.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Hypoparalelní záhněda z Rousměrova

16. 11. 2013

Abych Vás trochu naladil, jaké kameny se chystám přidat na web (viz. předchozí novinka), tak malá ukázka níže ... Velmi pěkná hypoparalelní záhněda, krásné barvy, lesku a čistoty, narostlá na křemen a živec, bez pár milimetrů je vysoká 9 cm a našel jsem ji (respektive vykopal) u Rousměrova, jen pár kilometrů od Dolních Borů ...
 

zahneda.jpg

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Chystané novinky na webu

16. 11. 2013

 

Temně tmavá záhněda (morion) z KrásněvseV první řadě se chci omluvit za delší neaktualizaci tohoto webu o minerálech Dolních Borů a okolí. Měl jsem bohužel hodně práce a na psaní novinek na stránky nezbýval čas.

Rád bych tuto novinkovou prodlevu rychle napravil, a tak se brzy můžete těšit na přidání velkého množství kamenů do fotogalerie, které si k Vaší velké radosti budete moci i zakoupit, a nebo se můžeme domluvit na výměně za nějaký Váš minerál, o který bych měl zájem.

A teď k samotným kamenům, které se chystám přidat do naší fotogalerie. Předem můžu rovnou prozradit, že nepůjde o žádné tuctové a nezajímavé kameny, ale o velmi pěkné kousky, které se Vám jistě budou líbit. Můžete se těšit na krásné a velké záhnědy z Rousměrova (největší má skoro 17 cm !!), nádherné a velmi tmavé záhnědy (skoro až moriony) z Krásněvse, velké a lesklé turmalíny (skoryly) z Dolních Borů, krásné, průhledné a naprosto čisté citríny z Kněževse, a spostu dalších překrásných kamenů. Bude to poprvé, co na tento web přibudou takto luxusní kousky! Ty předchozí vzorky minerálů, které jsem na webovky přidal také nebyly vyložené špatné, ale s těmito nově přidanými kameny se jistě nebudou moci rovnat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Spuštěny facebook stránky našeho webu

24. 10. 2013

Přestože nejsem příznivcem Facebooku, tak velké množství lidí tuto sociální síť používá, a tak právě pro ně jsem založil facebookovou stránku tohoto webu. Budou se tam objevovat všechny zajímavé novinky, které zveřejním zde na webu. Na závěr samozřejmě nesmím zapomenout adresu facebookových stránek našeho webu, která je následující: https://www.facebook.com/dolnibory

P.S.: V blízké době chystám ještě udělat Twitter kanál naší stránky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Přidány další fotky minerálů do fotoalba

24. 10. 2013

Přidal jsem do fotoalba další várku nových minerálů (k výměně, nebo prodeji). celkem jde o 23 kusů. Předem se omlouvám za špatné nafocení u některých vzorků. S focením kamenů nemám žádné zkušenosti, a tak zřejmě chvíli potrvá, než se to správně naučím (pokud mi zbyde čas, tak dané minerály přefotím). 

Teď už však k novým minerálům, které jsem přidal. V nejhojnějším počtu zde najdete světlé záhnědy (více jak 10 kusů), různých tvarů a velikostí, a tak si snad každý vybere. Většina z nich pochází ze známé lokality - Sklené nad Oslavou. Dále zde najdete citrín z Kněževse, železitý křemen z Dolních Borů, muskovit z Rousměrova, sekaninait a andaluzity z Hatí, a několik turmalínů (skorylů), ať už volných sloupců, tak i srostlicí s jinými minerály.

P.S.: U těchto nových minerálů ještě chybí kompletní popis - dodělám ho hned, jak budu mít chvilku času. Miko

 dscn9004.jpgdscn8972.jpg dscn8731.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Přidány další vzorky minerálů na web

19. 10. 2013

Jak jsem již v první novince naznačil, tak jsem dnes přidal do fotoalba několik vzorků z mých přebytků (jde o 17 kamenů), včetně jejich popisu (název minerálu - rozměry - naleziště - rok nálezu - cena - popis). Najdete tam např. několik pěkných přírodních citrínů z Krásněvse, nějaké černé skoryly z Dolních Borů, jeden růženin, andaluzit, a několik malých záhněd ze Skleného a dalších blízkých lokalit. Všeobecně se jedná o menší a levnější kousky pro začínající sběratele, ale v budoucnu se tam objeví i větší a zajímavější kousky, převážně z Vysočiny (hlavně z Dolních Borů z Hatí). Pokud budete mít o nějaký z nabízených vzorků zájem, tak mi napiště na email: dolnibory@seznam.cz

Sloupec černého skorylu z Dolních Borů Ukončený krystal citrínu z KrásněvseMalý ukončený krystal tmavé záhnědy z Krásněvse

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Vítám Vás na nově založených stránkách o minerálech

18. 10. 2013

Dnešním dnem spouštím svoje osobní stránky o minerálech z Dolních Borů a okolí. Hned na začátek můžu prozradit, že zde nebudu prezentovat pouze kameny z této lokality a blízkého okolí, ale objeví se zde i různé zajímavé kousky z celé Vysočiny. Budu zde postupně přidávat články o minerálech z tohoto kraje, lokalitách, kde se nachází, ale i též něco z historie těžby. Dále se zde také objeví kameny z mých přebytků, které si budete moci zakoupit, pokud budete mít zájem. Jak asi správně tušíte, tak půjde o minerály z Vysočiny, nejčastěji právě z Dolních Borů a okolí (Rousměrov, Laštovičky, Sklené, Krásněves atd.). Na závěr první novinky bych chtěl říct, že doufám, že se Vám moje nové stránky budou líbit a budete se sem rádi vracet.  

Miko 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0


 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA